POLITYKA

Andrzej Duda w wywiadzie z Ojcem Rydzykiem: "na parafiach zwykle też tak jest"

Prezydent Andrzej Duda udzielił wywiadu Telewizji Trwam. Na żywo transmitowany wywiad odbył się dziś między 12 a 13. "Myślę, że Polacy wybrali de facto na urząd prezydenta i premiera osoby, które są do nich podobne" – mówił a propos swojej wiary Andrzej Duda.

"Na parafiach zwykle też tak jest. Nie tyle kościół, co kancelaria parafialna i mieszkanie są w jednym miejscu" – żartował Andrzej Duda pytany o pracę i mieszkanie w jednym miejscu.

 

Poruszono także kwestię wolnych niedziele. Ojciec Rydzyk porównał co drugą wolną niedzielę od pracy do stosowania trzeciego przykazania co drugi raz. Prezydent przyznał, że jest zwolennikiem wolnych niedziel. Podkreślił jednocześnie, że kwestia ta powinna być uregulowana, ale musimy pamiętać też o przyzwyczajeniach Polaków.

 

Pytany o ochronę życia jasno podkreślił: "W tej kwestii przepisy powinny być bardziej restrykcyjne". Poruszono także kwestię wykształcenia, które według Dudy powinno być równomierne i nie neguje, że humaniści też są potrzebni.

 

Przypominając o debacie konstytucyjnej dodał, że należy o niej dyskutować, gdyż Andrzej Duda ocenia ją negatywnie: "w moim przekonaniu nie jest" dobrą konstytucją. Zaznaczono także potrzebę dobrosąsiedzkich relacji z Ukrainą, ale Duda przypomniał, że nie mogą one być budowane na negacji historii: "Oczekuję od prezydenta Ukrainy, że ludzie, którzy głoszą poglądy nacjonalistyczne nie będą zajmowali ważnych miejsc w wielkiej polityce, a to, że oni mają takie stanowiska, to jest bardzo zły znak ze strony ukraińskiej".

 

"Nikt nie jest nieomylny. Nie ma dogmatu o nieomylności prezydenta i on też może się pomylić. W ministerstwach są ludzie, który mają swoje ambicje, a także często złą wolę. Niektórych może martwić, że są różne punkty widzenia wśród ludzi tego samego obozu, ale to dobrze. Czasem warto, coś przytrzymać, nie należy zawsze się spieszyć" – zaznaczył na koniec prezydent Andrzej Duda w sprawie reform i rzekomych konfliktów między rządem, PiS-em a prezydentem.

 

Wywiad przeprowadził głównie Ojciec Tadeusz Rydzyk, a rozmawiał także o. Piotr Detlaff, a wywiad na żywo z Pałacu Prezydenckiego emitowany był w telewizji Trwam.

Źródło: radiomaryja.pl/

Komentarze

Zobacz także

Czy Donald Trump będzie walczył z globalnym ociepleniem?

Redakcja malydziennik

10.000€? To jak za darmo! WYCIEKŁY kolejne rozmowy z Sowy i Przyjaciół! "To jest, ku**a, debil no"

Redakcja malydziennik

Każde trudne sakramentalne małżeństwo można uratować! Nie wierzysz? PRZECZYTAJ

Ładuję....