Ale wielka ściema: Ikea wcale nie włączyła się w sprawę Puszczy Białowieskiej. Oto dlaczego wszyscy się mylą

hajnowka.pl
Od dwóch dni po Internecie krąży informacja, jakoby producent mebli zakazał używania drewna z Puszczy w swoich zakładach. Nie ma to jednak żadnego związku z obecnym sporem o kornika. Sprawę rozgryźli twitterowicze.
Jest absolutną prawdą fakt, że Ikea nie używa drewna ściętego w Puszczy Białowieskiej. Nie robi tego jednak od 7 lat. Wskutek rozmów z Greenpeace i ich raportu "Wyprzedaż Puszczy Białowieskiej", potentat zdecydował się nie wykorzystywać tamtejszych zasobów.

 

Tymczasem artykuł Polskiego Radia sprzed 7 lat stał się mieczem w walce przeciwko ministrowi Szyszce. Zaktualizowany był bowiem dwa miesiące temu i tym samym zniknęła data jego publikacji. Zamieszczony na Twitterze, w kontekście zakazu wycinki wydanego przez KE, okazał się być haczykiem na lemingów. W rzeczywistości wspominany raport opublikowany został 13 maja 2010 roku, a w kolejnym miesiącu o wycofaniu się Ikei informowało w sławnym newsie Polskie Radio.

 

W świetle toczącego się postępowania przeciwko Polsce przed Komisją Europejską haniebną manipulacją jest powielanie takiego fake newsa.Autor: mm

Źródło: wPolityce.pl/ Twitter

19:55 7 sierpnia 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie