Ale OBCIACH! Gej roku 2018 zostane wybrany w…

Wikimedia
W 2018 roku Polska ma być gospodarzem jednej z największych imprez organizowanych przez środowiska LGBT. Jak informuje „Rzeczpospolita” to w naszym kraju w przyszłym roku odbędą się wybory geja roku.
– Chcemy zorganizować wielkie święto – mówi „Rzeczpospolitej” Paweł Zabilski, dyrektor krajowy Mr Gay Poland. Do tej pory finały imprezy odbywały się m.in. w Oslo, Budapeszcie, Rzymie, Wiedniu czy Sztokholmie. 

 

Jak pisze „Rzeczpospolita”, organizatorzy planują, że w przyszłym roku impreza potrwa od 4 do 8 sierpnia, a wydarzenia związane z konkursem odbędą się w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu. Uczestnicy mają też odwiedzić Auschwitz, by poznać historię eksterminacji gejów przez nazistowskie Niemcy. – Jestem już po pierwszych rozmowach z włodarzami miast. Podchodzą do tematu z dużą aprobatą, a wyjątkowo pozytywne nastawienie ma prezydent Poznania – wyjaśnia organizator. 

 

Dlaczego impreza trafiła do Polski? Jednym z powodów było przygotowanie ciekawej oferty przez nasz kraj. Jednak w grę wchodzi też polityka. Przyznał to Tore Aasheim, szef Mr Gay Europe. – Organizując konkurs w Polsce, chcemy wysłać sygnał do środowiska gejowskiego w całej Europie, że musimy stać ramię w ramię i wspierać naszych braci i siostry na całym kontynencie – oświadczył.

 

Oznacza to, że do Polski może przyjechać nawet 10 tysięcy sympatyków LGBT i siać zgorszenie na polskich ulicach.Autor: gb

Źródło: "Rzeczpospolita"

21:45 11 sierpnia 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie