CYWILIZACJA

AKTUALIZACJA: Rzeź w Las VEGAS. Co najmniej 50 zabitych i 200 rannych osób!

Co najmniej 50 osób zginęło, a co najmniej 200 zostało rannych w strzelaninie w Las Vegas, do której doszło w niedzielę wieczorem (poniedziałek w Polsce) podczas koncertu w pobliżu hotelu Mandalay Bay – poinformował szeryf tego miasta. Zginęło co najmniej dwóch policjantów. Napastnik – 64-letni Stephen Paddock został zastrzelony przez policję. Funkcjonariusze namierzyli już także jego towarzyszkę.

Policjanci udali się tam (gdzie był napastnik) i zabili podejrzanego na miejscu – powiedział na konferencji prasowej szeryf Las Vegas Joe Lombardo. Policja twierdzi, że napastnik był mieszkańcem miasta. Nie są znane motywy ataku.

Morderca otworzył ogień do uczestników koncertu amerykańskiego piosenkarza Jasona Aldeana. Na Instagramie muzyk poinformował fanów, że on i jego zespół są bezpieczni oraz zapewnił o modlitwie za wszystkich dotkniętych tym zdarzeniem.

 

Świadkowie zeznali, że Paddock strzelał na oślep, przypuszcza się, że miał broń automatyczną, ponieważ słychać było serie strzałów. Na zdjęciach z miejsca tragedii widać wielu rannych uczestników koncertu, leżących na ziemi, przed sceną i barierkami. 

 

Policja zamknęła główna ulicę, a także na 2 godziny – lotnisko. 

 

 

 

Źródło: rmf24

Komentarze

Zobacz także

Czy taką kobietę trzeba jak Alfiego odłączyć od aparatury ! Zobacz polski przypadek kobiety, która w śpiączce … urodziła dziecko!

Redakcja malydziennik

Skoro nie szorty, to może SPÓDNICA? Lato dla facetów bywa trudne, ale nie popadajmy w absurd!

Redakcja malydziennik

Posłanka Kukiz`15: Czuję się obrażona jako kobieta!

Ładuję....