POLITYKA

Agnieszka Holland przeszła samą siebie! "Mnie się te miesięcznice z miesiączką kojarzą"

Agnieszka Holland gościła w radiu TOK FM, gdzie komentowała m.in. 88 miesięcznicę smoleńską. Reżyserka uznała, że jej zdaniem słowo "miesięcznica" to "dziwna nowomowa", która brzmi jak "powieść futurystyczna". Następnie szokująco zaczęła względem comiesięcznych obchodów używać określenia "miesiączka”.

Holland podkreśliła, że organizm kraju jest regularnie zatruwany przez comiesięczne obchody miesięcznic smoleńskich, o których mówiła "miesiączki". 

 

„Tak ludzie mówią, ale mnie się to też tak skojarzyło, bo miesiączka to comiesięczne krwawienie płodnej kobiety. A mnie się wydaje, że te obchody urodziły groźne jajo węża. Powstało coś co zatruwa nasz organizm społeczny i narodowy jakimś głębokim niezrozumieniem i nienawiścią. Pielęgnowanie tej sekciarskiej religii smoleńskiej jest bardziej trujące niż cokolwiek innego, jeśli chodzi o zdrowie społeczne i możliwość porozumienia” – mówiła Holland w TOK FM. 

 

Według Holland dzisiejsza Polska to kraj głęboko podzielony, gdzie pełno jest agresji i nienawiści. Zaznaczyła, że nie dotyczy to jedynie życia politycznego, po czym wspominała wydarzenia ze środowego wieczoru, gdy była na Krakowskim Przedmieściu: – Do tej pory zdarzało mi się, że spotykałam ludzi, którzy mieli do mnie głęboką antypatię, ale nie było w tym takiej agresji i rozpaczliwej próby zamanifestowania, że moja obecność im przeszkadza. Dodała przy tym, że w Polsce spotkała nawet takich, którzy spluwają w jej kierunku. Na koniec filozoficznie stwierdziła: – Pytanie, czy to wszystko dałoby się wyleczyć… Czy ta choroba tak głęboko się wdarła w nas, że ta nienawiść stała się jedną z naszych cech. Na pewno społeczeństwo będzie wymagało głębokiej terapii…

 

Tak jak głebokiej terapii wymaga pani Holland, która miesięcznice porównuje do miesiączek. 

.

Źródło: fakt24.pl, Radio Tok FM

Komentarze

Zobacz także

Oto następca skompromitowanego Rzeplińskiego!

Redakcja malydziennik

Tragedia w Ankarze. Krzycząc„Allah Akbar”, zastrzelił rosyjskiego ambasadora

Redakcja malydziennik

Zatrzymali przemytnika na lotnisku Chopina! Zarekwirowano rekordową ilość narkotyków

Ładuję....