Afryka broni ortodoksji. „Nie chcemy Komunii dla rozwodników”. - Mam od tego mdłości!

Debata na temat Komunii świętej dla rozwodników jest zupełnie niezrozumiała dla katolików w Afryce. Oni mają jasne poglądy i uznają, że nie należy jej udzielać w takiej sytuacji. W wywiadzie dla CruxNow jasno mówi o tym Nigeryjczyk ks. Paulinus Odozor, wykładowca University of Notre Dame.
- Jeśli traficie do zwyczajnej parafii w Afryce możecie znaleźć osoby w takiej sytuacji, ale one nie podchodzą do Komunii świętej, bowiem akceptują to, że są takie zasady - wyjaśnia ks. Odozor. Już dawno temu przyjęliśmy, że osoby, które rozwiodły się i wstąpiły w ponowny związek nie mogą przystępować do Komunii - dodal.

 

Duchowny podkreśla, że irytuje go obsesyjne powracanie na Zachodzie do problemu Komunii dla rozwodników w ponownych związkach. - Problem na Zachodzie jest taki, że on zajmuje się jednym problemem, eliminując cały tekst i sprowadzając go do jednego czy dwóch problemów - dodaje duchowny. - Czytając ponownie Amoris Laetitia byłem zaskoczony jego niesamowitym bogactwem. My w Afryce czasami myślimy, że katolicyzm na Zachodzie zajmuje się tylko jedną kwestią, nie patrząc na cały kontekst - dodał.

 

- To okropne i budzi czasem mdłości - zakończył. Autor: TPT

Źródło: Cruxnow.com/MalyDziennik.pl

20:48 21 marca 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie