POLITYKA

Afera o nazwę lotnsika w Gdańsku. Co na to Wałęsa?

Radio Gdańsk na swojej antenie wyemitowało sondę uliczną, w której przechodnie odpowiadali na pytanie, czy po ujawnieniu przez IPN ekspertyzy dotyczącej TW Bolka, lotnisko w Gdańsku powinno nadal nosić imię Lecha Wałęsy.

Sondzie ulicznej, w której mieszkańcy byli przeciwni zmianom, towarzyszyła także sonda internetowa. Internauci raczej przychylni dla byłego prezydenta nie byli. Pisali m.in. „Padają propozycje, by lotnisko im. Lecha Wałęsy stało się lotniskiem ‚Solidarności’. A może tak lotnisko TW Bolka?’".

 

O komentarz do pomysłu Radia Gdańsk portal Wirtualna Polska poprosił Lecha Wałęsę, który całą aferę nazywa „bzdurą”: „Guzik mnie to obchodzi, niech zdejmują, wyrzucą na śmietnik” – mówił były prezydent, I dodawał, że dziś już by się nie zgodził na to, by swoim nazwiskiem firmować port lotniczy:Wtedy to miało sens… Ani nie było to dla pieniędzy, ani dla stanowiska… Dziś? Niech zabierają” – mówił Wirtualnej Polsce.

 

W sprawie sondy wyjaśnień od Radia Gdańsk domaga się biuro Lecha Wałęsy. 

Źródło: wp.pl; rp.pl

Komentarze

Zobacz także

Nie będzie tak, że opozycja będzie NAGINAĆ konstytucję – Trybunał Konstytucyjny oceni, czy Sąd Najwyższy może oceniać prezydenta

Redakcja malydziennik

Donald Trump potępia ANTYSEMITYZM i zapowiada walkę z jego wszelkimi formami

Redakcja malydziennik

Pucz, to pikuś… "pełzający zamach stanu"

Redakcja malydziennik
Ładuję....