POLITYKA

Abp Hoser: Prezydent zachował się, jak… Zgadzasz się?

Kościół, i to ustami hierarchów raczej uchodzących za konserwatywnych i ortodoksyjnych, opowiedział się za decyzją prezydenta Andrzeja Dudy. Powód zaś jest taki, że Kościół zasadniczo nie przepada za rewolucją, za takimi nastrojami, i za rewolucyjną, silnie nacechowaną emocjonalnie metodą osiągania celów politycznych. Niezależnie od tego, z której strony sceny politycznej pochodzą ci, którzy emocje nakręcają, a nawet kto ma rację.

– Prezydent Andrzej Duda zachował się jak mąż stanu – ocenia arcybiskup Henryk Hoser. Ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej, w rozmowie z Radiem Warszawa, skomentował obecną sytuację społeczno-polityczną w Polsce.

 

Arcybiskup jest zaniepokojony głębokim podziałem w społeczeństwie i rozpalaniem negatywnych emocji przez niektórych polityków. – Mnie bardzo zaniepokoiła wypowiedź jednego z liderów, który powiedział, że trzeba rozhuśtać emocje, dlatego, że one prowadzą do działań irracjonalnych. Tak się zaczynały w wielu krajach wojny domowe, które prowadziły później do nieszczęścia. Nie ma gorszej wojny, niż wojna domowa, dlatego, że ona rozbija naród, rozbija tę wspólnotę, która powinna budować własny kraj – mówił arcybiskup Hoser.

 

Abp Hoser docenił także postawę prezydenta Dudy w kwestii reformy sądownictwa. – Człowiek wierzący powinien być championem równowagi, obiektywizmu. Pan prezydent zajął stanowisko męża stanu. co cechuje ludzi o bardzo dalekosiężnych projektach społecznych i politycznych, takiej perspektywy działania. Obóz rządzący ma zresztą taką perspektywę. Jeżeli się czymś inspiruje, to jest to II Rzeczypospolita – dodał arcybiskup.

 

Warto uważnie przeanalizować te słowa, nawet jeśli ktoś się z nimi nie zgadza.

Źródło: RadioWarszawa.com.pl

Komentarze

Zobacz także

Niedziele są dla rodzin! Wszystkie sklepy będą zamknięte na głucho?

Redakcja malydziennik

Na nic protesty KODziarzy! PiS nadal miażdży wszystkich !

Redakcja malydziennik

Kukiz będzie współpracował z Tuskiem!

Redakcja malydziennik
Ładuję....