„Aborcja to nie eliminacja zespołu Downa. Aborcja to zabicie każdego, kto ten zespół ma”

LifeNews.com
Patricia Heaton, aktorka, producentka filmowa, zdobywczyni nagród Emmy, prywatnien mama czterech synów, to także wielka obrończyni życia. Ostatnio głośno było o jej tekście do magazynu „America”, w którym pisała o dyskryminacji osób z zespołem Downa.
Heaton, która jest bardzo aktywna na Twitterze, przyznała, że ​​bodźcem do napisania tekstu był tweet z wiadomościami CBS News o Islandii, która szczyci się tym, że w zasadzie wyeliminowała problem zespołu Downa.

 

"Byłam zaskoczona, gdy przeczytałem tweet z wiadomością CBS, który stwierdził: Islandia jest w stanie praktycznie wyeliminować zespół Downa poprzez aborcję "- przypomniała sobie. "Ale jak tweetowałem 14 sierpnia, kraj w rzeczywistości nie wyeliminował zespołu Downa. Po prostu zabija wszystkich, którzy ten zespół mają”. 

 

Dane pochodzące z Islandii są szokujące. Prawie 100 procent nienarodzonych dzieci, u których na etapie prenatalnym zdiagnozowany został zespół Downa, jest abortowanych. We Francji wskaźnik ten wynosił 77 procent w 2015 r., 90 procent w Wielkiej Brytanii i 67 procent w Stanach Zjednoczonych w latach 1995-2011. Niektórzy twierdzą, że w Stanach Zjednoczonych wskaźnik ten wynosi nawet 90 procent, ale trudno określić dokładną liczbę, ponieważ rząd USA nie prowadzi szczegółowych statystyk dotyczących aborcji.

 

Heaton wskazała na kilka czynników, które przyczyniają się do tej ogromnej, śmiertelnej dyskryminacji dzieci z zespołem Downa. Jednym z nich jest tendencyjne doradztwo. Rodzice, których nienarodzone dzieci mają zespół Downa lub inne rodzaje niepełnosprawności, często są przynaglani do wykonania aborcji. Kolejnym czynnikiem, który podniósł Heaton, jest koszt opieki nad osobą niepełnosprawną. Taniej jest zabić, niż leczyć. 

 

Heaton napisała, że ​​jej przekonanie, że należy pomagać dzieciom niepełnosprawnym, a nie je zabijać, wynika z jej wiary. Każde życie jest dla niej cenne: „Każdego dnia musimy sobie na nowo uświadamiać, że wartość naszego życia i życia innych ludzi opiera się nie na materialnym bogactwie lub osiągnięciach, ale na wartości i godności, którymi zostaliśmy obdarowani przez Boga, ponieważ zostaliśmy przez Niego stworzeni na Jego obraz i podobieństwo”. 

 

Heaton napisała, że po komentarzach na temat Islandii dostała bardzo wiele podziękowań. Wiele ludzi wysyłało jej zdjęcia swoich dzieci z zespołem Downa, aby pokazać, jak bardzo je kochają i cieszą się życiem.Autor: gb

Źródło: LifeNews.com/Mały Dziennik

13:56 9 grudnia 2017Video
Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie