A więc wojna! Nikt sobie nie robi nic ze zdania Merkel, Japonia wspiera USA: "teraz nie jest czas na dialog"

Flickr
Kolejni liderzy państw przemawiają na Zgromadzeniu Ogólnym Narodów Zjednoczonych. W środę premier Japonii, Shinzo Abe, oświadczył, że należy wywierać naciski i egzekwować sankcje wobec Korei Północnej.
"Teraz nie jest czas na dialog. Teraz jest czas na wywieranie nacisku" - powiedział w ONZ Shinzo Abe. Premier Japonii podkreślił, że "kluczową kwestią jest obecnie pełne wprowadzenie sankcji w życie", co wymaga współpracy międzynarodowej, także z Rosją i Chinami.

 

Najważniejszym problemem jest dążenie Pjongjangu do posiadania własnej broni wodorowej, należy powstrzymać Koreańczyków przed jej budową - "na stole są wszystkie opcje". Te słowa padły także w kontekście krytykowanej przemowy Donalda Trumpa, który zapowiedział, że liczy się ze wszystkim, także ze zgładzeniem Korei Północnej.

 

Korea Północna od ponad 20 lat stara się o wytworzenie bomby nuklearnej, a ONZ próbuje odwieść ją od tego zamiaru. Na początku września przeprowadzono dwa testy na terenie Korei Północnej potwierdzające dozbrojenie Pjongjangu.Autor: mm

Źródło: interia.pl

12:33 21 września 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie