POLITYKA

A Tusk wiedział, nie powiedział… Czy były premier działał przeciwko POLSCE?

Są poważne sugestie, że w sprawach Amber Gold, katastrofy smoleńskiej i sprzedaży „Ciechu” Donald Tusk miał wiedzę i nie podejmował żadnych działań – mówił w Radiu Zet Zbigniew Kuźmiuk (PiS).

W Radiu Zet Konrad Piasecki pytał Zbigniewa Kuźmiuka, co takiego się wydarzyło, że dziś Jarosław Kaczyński o Donaldzie Tusku mówi, że: „To człowiek, który wedle mojej wiedzy może stanąć w obliczu zarzutów karnych”? Zdaniem Kuźmiuka są podstawy, by taką tezę postawić:Ja oczywiście nie wiem, jaką wiedzę konkretną ma prezes Kaczyński, ale ja choćby z tej wiedzy, którą posiadam z mediów sądzę, że w sprawie afery Amber Gold pan premier Tusk nie jest czysty”. Co to oznacza? – dopytywał dziennikarz. Zdaniem Kuźmiuka Tusk doskonale wiedział, że Amber Gold to piramida finansowa i ostrzegał przed tym własnego syna: „Moim zdaniem, jeżeli ostrzegał własnego syna, a jednocześnie nie ostrzegał Polaków przed noszeniem pieniędzy do piramidy finansowej, popełnił przestępstwo”.

 

Ale to nie jedyne zarzuty do Donalda Tuska. PiS zarzuca mu także brak właściwej reakcji w sprawie Smoleńska i przy sprzedaży „Ciechu”: „Nie sądzę żeby wiceministrowie sprzedawali za darmo i na raty „Ciech” inwestorowi, a bez wiedzy i zgody Donalda Tuska” – mówił Kuźmiuk w Radiu Zet. „Przynajmniej w tych trzech sprawach są bardzo poważne sugestie, że premier Tusk miał w tej sprawie wiedzę i nie podejmował żadnych działań.

 

Według europosła PiS, gdyby Donald Tusk zabiegał o poparcie polskiego rządu, to powinien zachować się zupełnie inaczej. "Nie chodzi o to, żeby w świetle jupiterów przyszedł do prezydenta czy pani premier, posypywał głowę popiołem, ale powinien przynajmniej raz się spotkać i pokazać, co zrobił w UE, w tym być może, co popchnął pod stołem w polskich sprawach, żeby takie poparcie uzyskać" – mówił.

 

"Jeżeli Donald Tusk zostałby wybrany przy sprzeciwie polskiego rządu, to znaczy, że w Unii Europejskiej nie ma żadnych zasad" – przekonywał Kuźmiuk w Radiu Zet.

 

Źródło: Radio Zet

Komentarze

Zobacz także

Cejrowski ostro o prezydencie Dudzie: Albo durny albo resortowe dziecko

Redakcja malydziennik

Niezależni eksperci: ta ustawa zmierza ku doskonałości! Wreszcie uporządkowane zostaną sprawy z uczelniami wyższymi

Czasem mam dość, ale decyzji o macierzyństwie nie żałuję. Wiesz dlaczego?

Redakcja malydziennik
Ładuję....