A jednak bracia eutanaziści. Zarząd zakonnych szpitali nadal chce zabijać chorych psychicznie

Fot. Flickr
Szpitale należące do belgijskiego zgromadzenia Braci Miłosierdzia nie zrezygnują z zabijania chorych psychicznie. Decyzja papieża, który zakazał im tego i nakazał wycofanie się z eutanazistowskich praktyk niczego nie zmieniła. Zarząd szpitali nadal chce zabijać.W specjalnym oświadczeniu zarząd szpitali Braci Miłosierdzia oznajmił, że nie zamierza przerywać eutanazji osób nieterminalnie chorych psychicznie, bowiem „empatycznie wierzy”, że zabijanie jest do pogodzenia z nauczaniem katolickim. Jego członkowie oznajmili także, że ich „decyzja wywodzi się z chrześcijańskiego kontekstu myślowego” i „bierze pod uwagę zmiany i ewolucję zachodzącą w społeczeństwie”.

 

Watykan nie tylko nakazał zgromadzeniu wycofanie się z tej decyzji, ale także uznał, że bracia biorący udział w pracach zarządu szpitali muszą podpisać specjalny list, w którym uznają katolickie nauczanie, które nakazuje szacunek dla życia i jego ochronę od poczęcia do naturalnej śmierci. Niestety zarząd szpitali uchylił się od tych postulatów.

 

Oznacza to, ni mniej ni więcej, tylko tyle, że zgromadzenie, a konkretniej jego centrala, rozpocznie teraz (jak zapowiadał wielokrotnie przełożony generalny brat Rene Stockman) procedurę odebrania katolickim dotąd szpitalom prawa do posługiwania się określeniem katolickie, a także rezygnacje z zarządzania nimi przez zgromadzenie. Nie jest także wykluczone, że członkowie zarządu - w  większości świeccy - zostaną wykluczeni z Kościoła.

 

Ciekawe, jak reagują sami członkowie zarządy katolickich szpitali na postulat papieża. Herman van Rompuy (ten van Rompuy) oznajmił, że decyzje Franciszka go nie interesują, bo… „czas ' Roma locuta causa finita' jest już dawno minął". Zabijanie jest zatem dla tego polityka ważniejsze niż wiara. Belgom i Unii gratulujemy przywódców.

 

Tomasz P. TerlikowskiAutor: Tomasz P. Terlikowski

Źródło: CatholicHerald.co.uk/MalyDziennik.pl

8:25 13 września 2017Video
Opinie
Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie