60 tysięcy osób poparło prof. Bohdana Chazana! ZOBACZ poruszające świadectwo

You Tube
Blisko 60 tysięcy osób wyraziło poparcie dla profesora Bogdana Chazana i domaga się skutecznej ochrony lekarzy kierujących się sumieniem.
Na ręce Prezesa Naczelnej Izby Lekarskiej trafiło 29 września br. blisko 60 tys. petycji w obronie dobrego imienia prof. Bogdana Chazana oraz innych lekarzy atakowanych za wierność sumieniu. Przed złożeniem podpisów, w siedzibie Fundacji Centrum Życia i Rodziny odbyła się konferencja prasowa podsumowująca dotychczasowy etap kampanii W obronie sumienia. W konferencji wziął udział prof. Bogdan Chazan, reprezentujący pacjentów profesora Anna Bosak i Marek Miśko oraz Sylwia Zborowska i Paweł Kwaśniak z Centrum Życia i Rodziny – organizatora kampanii.

 

Profesor Bogdan Chazan podziękował tysiącom osób, które wyraziły poparcie dla jego osoby oraz innych lekarzy sumienia. Wskazał jednocześnie, że kampania zorganizowana przez Centrum Życia i Rodziny jest dla nich silnym wsparciem i umocnieniem. Podziękował za świadectwa biorącym udział w konferencji byłym pacjentom Annie Bosak i Markowi Miśko, którzy w poruszający sposób podzielili się doświadczeniami niezwykłej troski jakiej wraz ze swoimi współmałżonkami i dziećmi doświadczyli ze strony profesora. Ich świadectwa zadawały kłam formułowanym wobec profesora zarzutom o dezinformację, zastraszanie, czy potępianie swoich pacjentek. Fundacja zachęca do zapoznania się ze zgromadzonymi na stronie www.wobroniesumienia.pl świadectwami szeregu innych pacjentów prof. Chazana, podkreślających jego niezwykłą życzliwość wobec podopiecznych.

 

Centrum Życia i Rodziny podkreśla, że celem kampanii W obronie sumienia nie jest wywieranie wpływu na orzeczenia niezawisłych sądów, w tym sądu lekarskiego. Wyraża natomiast oczekiwanie, że organa samorządu lekarskiego udzielą silnego wsparcia i ochrony lekarzom odmawiającym udziału w procedurach niszczących ludzkie życie czy zagrażających zdrowiu pacjentów

 Autor: gb

Źródło: czir.org

18:54 11 października 2017


Popularne

Biskup powiedział prawdę, więc inni biskupi i kardynał…


Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie