500 kościołów zamkniętych, za to … meczetów otwartych. Tak się buduje kalifat w Europie

Fot. Flickr
500 kościołów zamknięto od roku 2001 w Londynie. Ale jako że natura nie znosi próżni to w tym samym czasie otwarto 423 meczetów. Takie dane podają badacze amerykańskiego Gatestone Institute.
- Londonistan, z jego 423 nowymi meczetami, budowany jest na gruzach angielskiego chrześcijaństwa - podkreślają amerykańscy badacze. - Wielka Brytania staje się coraz bardziej islamska - uzupełnili. Poza liczbą meczetów rośnie również w Wielkiej Brytanii (ze szczególnym uwzględnieniem Londynu) liczba etnicznych Brytyjczyków przyjmujących islam.

 

Wszystko to sprawia, że - jak podkreśla  Maulana Syed Raza Rizvi, jeden z umiarkowanych islamskich kaznodziejów - „Londyn jest bardziej islamski niż wiele państw islamskich razem wziętych”. A proces jego islamizacji nabiera tempa, także za sprawą intelektualistów czy duchownych chrześcijańskich, którzy przekonują - jak były arcybiskup Cantenbury Rowan Williams, że do brytyjskiego prawa trzeba włączyć elementy szariatu. Na londyńskich uczelniach już się to zresztą dzieje.Autor: TPT

Źródło: Interfax.ru/Gatestoneinstitute.org

21:59 8 kwietnia 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie