POLITYKA

18-latek chciał dokonać zamachu w stolicy Austrii!

18-letni obywatel Austrii z zapleczem migracyjnym został aresztowany w piątek w Wiedniu w związku z podejrzeniem o działalność terrorystyczną – poinformował na konferencji prasowej austriacki minister spraw wewnętrznych Wolfgang Sobotka.

 

Według niego zapobieżono w ten sposób potencjalnemu zamachowi w stolicy Austrii. Podejrzany był obserwowany i około godziny 18 funkcjonariusze policyjnej jednostki specjalnej Cobra zatrzymali go w mieszkaniu przy ulicy Rotenhofgasse w dzielnicy Favoriten w południowej części Wiednia. 

 

Sobotka oświadczył, że ze względu na toczące się dochodzenie nie ujawni na razie dalszych szczegółów sprawy. Jak zaznaczył, zarówno Austria, jak i cała Europa muszą się obecnie liczyć ze stałym zagrożeniem terrorystycznym i dlatego konieczne są "silniejsze instrumenty policyjne". 

 

Rzecznik policji Thomas Keiblinger powiedział wcześniej, że "w ubiegłych dniach nasiliły się sygnały o planowanym zamachu w stolicy", a informacje na ten temat otrzymano od zagranicznych służb wywiadowczych. "Policja, Urząd Ochrony Konstytucji i Cobra współpracowały ściśle" – podkreślił Keiblinger. 

 

Policja skierowała do ludności apel, by zachowywać czujność zwłaszcza w miejscach bardzo uczęszczanych oraz meldować o zauważonych podejrzanych przedmiotach – jak porzucone bagaże. Władze nie potwierdziły na razie podanej przez dziennik "Kronen Zeitung" informacji, że zatrzymany samodzielnie skonstruował ładunek wybuchowy. (PAP)

 

Źródło: pAP

Komentarze

Zobacz także

Pawłowicz ostro o adwokaturze: Adwokaci czwartą walczącą władzą w Polsce?

Redakcja malydziennik

Prezydent Duda jest prawdziwym wizjonerem! "To wielka idea." Dowiedz się, jak chce doprowadzić do rozkwitu współpracy państw Trójmorza

Czy wśród ofiar meksykańskiej masakry są Polacy? MSZ właśnie podał informację na temat

Redakcja malydziennik
Ładuję....