POLITYKA

10% ludzi na Ziemi cierpi z powodu braku wody. Dziś Światowy Dzień Wody

Chodzi o 700 mln ludzi. Brak dostępu do niej generuje mnóstwo problemów – tacy ludzie, zamiast pracować, muszę wędrować wiele kilometrów, aby przeżyć.

Prawie 10 procent ludzi na świecie nie ma dostępu do czystej wody – to ponad 17 razy więcej niż ludność Polski. Używanie brudnej wody prowadzi do wielu niebezpiecznych chorób, które co roku dotykają 1,5 miliarda osób.

 

Bez wody nie da się produkować żywności, przygotowywać posiłków, dbać o higienę i zdrowie, nie ma też mowy o właściwym rozwoju – codziennie miliony dzieci i kobiet, zamiast się uczyć lub wykonywać pracę zarobkową, przemierzają wiele kilometrów do odległych źródeł wody.

 

PAH prowadzi specjalną akcję na ten dzień: "Kryzysy humanitarne, zarówno te spowodowane klęskami żywiołowymi, jak i działalnością człowieka, pozbawiają ludzi dostępu do wody i odpowiednich warunków sanitarnych. Dostęp do wody to nie tylko komfort, ale również bezpieczeństwo, zdrowie, a w niektórych przypadkach nawet życie. Polska Akcja Humanitarna działa m.in. w Sudanie Południowym i Somalii, buduje studnie, ujęcia wodne, toalety. Szkolimy promotorów higieny i mechaników pomp. Pracujemy ramię w ramię z lokalną społecznością. Dzięki Waszemu wsparciu działamy jeszcze skuteczniej i pomagamy tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne."

 

Więcej informacji www.pah.org.pl/wspieraj

Źródło: onet.pl/ PAH

Komentarze

Zobacz także

Ten człowiek za nic ma polskie prawo. Sławomir Cenckiewicz ostro o Wałęsie

Czy jutro powtórzy się kolejny raz CUD?

To prawdziwa rewolucja w Kościele. Zaczęła się pięć lat temu!

Redakcja malydziennik
Ładuję....