10-latka nie wytrzymała presji i targnęła się na swoje życie. Powód? W sieci znalazła…

kdvr.com
"Była wesołym dzieckiem i wszystkim przynosiła radość" - mówi zrozpaczony ojciec 10-letniej Ashawnty. Dziewczynka już nigdy się nie zaśmieje. Choć lekarze walczyli o jej życie dwa tygodnie, nie udało jej się uratować.
Ashawnty Davis była uczennicą piątej klasy w Sunrise Elementary School w Aurorze. Kochała koszykówkę i marzyła, by w przyszłości zostać gwiazdą WNBA. 

 

Pod koniec października jej rodzice zauważyli zmianę w zachowaniu córki. Z radosnej dziewczynki, stała się smutna i przygnębiona. Zaczęło się od bójki z koleżanką po lekcjach. Ktoś to nagrał i wrzucił do sieci. Rodzice dziś tłumaczą, że Ashwanta bila się z dziewczynką, która jej dokuczała.

 

"Widziałam, jak moja córka się bała" - mówiła Latoshia Harris, matka Ashawnty. "Była zdruzgotana, kiedy dowiedziała się, że nagranie z bójki trafiło do Musical.ly". Od tego czasu 10-latka była w szkole szykanowana. 

 

"Moja córka wróciła do domu dwa tygodnie później i powiesiła się w szafie" - powiedział ojciec dziewczynki.

 

Ashawnty spędziła prawie dwa tygodnie w Szpitalu Dziecięcym w Kolorado. Lekarze walczyli o jej życie. Niestety, nie udało się jej uratować. 

 

Rodzice dziewczynki są zdruzgotani. Ich zdaniem, Ashwanty to ofiara „bullycide". Targnęła się na własne życie z powodu zastraszania. Dlatego zdecydowali się opowiedzieć mediom swoją historię. Chcą w ten sposób zwrócić uwagę rodziców i nauczycieli na to, do czego może doprowadzić zastraszanie i gnębienie dzieci. Apelują także o czujność. 

 

"Chcę, aby inni rodzice wiedzieli, że to się dzieje" - mówi ojciec zmarłej 10-latki. "To było moje dziecko i kocham je i i chcę tylko, żeby inne matki mnie posłuchały".

 

Okręg szkolny Cherry Creek wydał oświadczenie w tej sprawie.

 

"To ogromna strata dla społeczności szkolnej. Wszystkim uczniom, którzy potrzebują pomocy, zapewnimy wsparcie psychologiczne. Nie tolerujemy żadnego znęcania się w naszych szkołach i mamy kompleksowy program zapobiegania zastraszaniu. Bezpieczeństwo i dobre samopoczucie uczniów jest naszym najwyższym priorytetem i staramy się każdego dnia sprawić, by nasze szkoły były bezpieczne i przyjazne. Zostaliśmy poinformowani o tym filmie, kiedy skontaktowały się z nami media, a my podjęliśmy natychmiastowe działania i przekazaliśmy film policji. Należy również zauważyć, że nagranie miało miejsce po skończonych zajęciach lekcyjnych” - czytamy w oświadzceniu. Autor: gb

Źródło: kdvr.com

14:51 3 grudnia 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie