POLITYKA

10 kwietnia – święto narodowe i dzień wolny od pracy? "Trzeba godnie obchodzić ten dzień"

Czy 10 kwietnia, dzień upamiętnienia katastrofy smoleńskiej powinien być wolny od pracy? Według wiceszefa klubu parlamentarnego PiS Marka Suskiego (59 l.) trzeba rozpocząć debatę w tej sprawie. – To jest do rozważenia, żeby 10 kwietnia zrobić dniem wolnym od pracy. Trzeba godnie obchodzić ten dzień – mówi "Super Ekspressowi" poseł Suski.

W katastrofie smoleńskiej zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński (?61 l.) z małżonką. Dla uczczenia pamięci tej tragedii, dziesiątego dnia każdego miesiąca, odbywają się tzw. miesięcznice smoleńskie. Kulminacja tych miesięcznic będzie za tydzień – w siódmą rocznicę katastrofy. Poseł PiS Marek Suski mówi nam, że należy rozpatrzyć pomysł, aby Polacy mieli w tym dniu wolne. – To jest do rozważenia, żeby 10 kwietnia zrobić dniem wolnym od pracy. Trzeba godnie obchodzić ten dzień. Ale wiem też, że atakowano by nas za ten pomysł – dodaje Suski.

 

Tymczasem kilka dni temu na Nowogrodzkiej w Warszawie w siedzibie PiS odbyło się spotkanie Komitetu budowy pomnika śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego i pomnika ofiar tragedii smoleńskiej. U prezesa partii poza najważniejszymi politykami pojawili się m.in. aktorzy Katarzyna Łaniewska (84 l.) i Jerzy Zelnik (72 l.). – Spotkanie trwało około 1,5 godziny. Sądzę, że pomniki mogą powstać w 2018 roku – mówi nam Kornel Morawiecki (76 l.), który także uczestniczył w tej rozmowie.

Źródło: se.pl

Komentarze

Zobacz także

Zachodnie supermarkety traktują Polaków jak kolonię, jak folwark, jak… untermenschów!

Redakcja malydziennik

Wstyd. Jezuici ostro atakują konserwatywnych katolików i protestantów. „Ekumenizm nienawiści”

Młodzież Wszechpolska będzie manifestować w Ełku. Na kontrze do lewicy

Redakcja malydziennik
Ładuję....